» » »Raspis KV - REJTING turnira u LA i ST plesovima - Lazarevac 11.04.2010
29.mart 2010.

Raspis

» » »SNIMAK SA DRŽAVNOG PRVENSTVA SRBIJE U STANDARDNIM PLESOVIMA
26.mart 2010.

U nedelju, 28.03.2010. godine na RTV 1 u 20.30 časova moći ćete da pogledate snimak sa DP u ST

» » » VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA ČLANOVE SAVEZA
23.mart 2010.
» » » Subotica Open 2010 rezultati
19.mart 2010.
» » » Subotica Open 2010
17.mart 2010.
» » » REJTING TURNIRI U 2010. GODINI
11.mart 2010.

TK PSS je donela Odluku da su Rejting turniri za kategoriju omladinaca i starijih omladinaca u 2010. godini sledeća takmičenja:

19-21.03.2010. godine IDSF International Open LA i ST, Subotica, Srbija ( koeficijent 3 )
11.04.2010. godine RT LA i ST, Lazarevac, Srbija
17.04.2010. godine IDSF International Open LA i ST, Banja Luka, BIH ( koeficijent 3 )
18-19.09.2010. godine IDSF International Open LA i ST, Kištelek, Mađarska ( koeficijent 3 )
24-26.09.2010. godine IDSF International Open LA i ST, Beograd, Srbija ( koeficijent 3 )
13/14.11.2010. godine RT LA i ST, Požarevac, Srbija
19-21.11.2010. godine Austrian Open, Beč, Austrija ( koeficijent 5 )
04-05.12.2010. godine IDSF International Open LA i ST, Varaždin, Hrvatska ( koeficijent 3 )

Rejting turniri za kategoriju seniora su sva IDSF takmičenja.

» » » SVETSKA I EVROPSKA PRVENSTVA
11.mart 2010.

Na Evropskom prvenstvu u latino američkim plesovima za kategoriju starijih omladinaca, koje se održava u Moskvi, Rusija, 20.03.2010. godine, sledeći takmičari će predstavljati Srbiju:
Luka Bugarin - Tamara Pavlović
Boško Graovac - Zorana Ivanović


Na Svetskom prvenstvu u standardnim plesovima za kategoriju omladinaca, koje se održava u Moskvi, Rusija, 27.03.2010. godine, sledeći takmičari će predstavljati Srbiju:
Marko Mićić - Marija Martinović
Lav Crnčević - Irena Maksimović


Na Evropskom prvenstvu u standardnim plesovima za kategoriju omladinaca, koje se održava u Moskvi, Rusija, 03.04.2010. godine, sledeći takmičari će predstavljati Srbiju:
Ivan Knežević - Milena Zogović
Boris Mladenović - Sonja Mladenović


Na Svetskom prvenstvu u kombinaciji 10 plesova za kategoriju starijih omladinaca, koje se održava u Torontu, Kanada, 16.04.2010. godine, sledeći takmičari će predstavljati Srbiju:
David Palkovič - Jovana Joka

Na Svetskom prvenstvu u latino američkim plesovima za kategoriju starijih omladinaca, koje se održava u Lincu, Austrija, 24.04.2010. godine, sledeći takmičari će predstavljati Srbiju:
Luka Bugarin - Tamara Pavlović
Boško Graovac - Zorana Ivanović


Na Evropskom prvenstvu u kombinaciji 10 plesova za seniore, koje se održava u gracu Chisinau, Moldavija, 24.04.2010. godine, sledeći takmičari će predstavljati Srbiju:
Ivan Knežević - Milena Zogović

Takmičarima želimo puno uspeha na navedenim takmičenjima!

» » » INFORMACIJE ZA TAKMIČARE I RODITELJE
11.mart 2010.

Zbog problema koji nastaju usled ne prosleđivanja vesti koje Plesni savez Srbije šalje Klubovima a tiču se takmičara i njihovih roditelja, davanja nepotpunih informacija ili ne davanja nikakvih informacija, Predsedništvo Plesnog saveza Srbije i Takmičarska komisija su podržali predlog Generalnog sekretara da se u buduće takve vesti objavljuju na sajtu Saveza.

Za sada Vam dajemo sledeću informaciju:

Uslovi za učešće takmičara na Državnim prvenstvima
Takmičarske komisije ( TK ) PSS-a je 10.02.2009. godine donela sledeću Odluku, koja je prosleđena svim klubovima članovima Saveza:
„Na osnovu člana 15 Takmičarskog pravilnika PSS, TK PSS donosi sledeće Odluke o preciziranju ispunjavanja uslova za učešće na Državnim prvenstvima:

1. Pri podnošenje molbi za učešće na Državnim prvenstvima, a iz zdravstvenih razloga, TK PSS će uvažavati samo lekarska opravdanja koja su dostavljena kancelariji PSS tokom kalendarske godine a najkasnije 7 dana posle propuštenog turnira.
2. Svi parovi kategorije stariji omladinci B razred i seniori B, A, I razreda koji u periodu između 2 državna prvenstva imaju evidentirano učešće na međunarodnim turnirima u broju koji je jednak broju turnira koji odredi TK kao uslov za izlazak na državno prvenstvo, moći će da učestvuju na državnom prvenstvu.
Na primer, ukoliko je uslov za državno prvenstvo 4 odigrana turnira, a plesni par ne ispunjava taj uslov, omogućiće mu se učešće na državnom prvenstvu ukoliko je učestvovao na 4 turnira u inostranstvu, znaći uslov je ili 4 domaća turnira ili 4 turnira u inostranstvu, domaći turniri i turniri u inostranstvu ne mogu da se sabiraju.
3. Ukoliko je plesni par novoformiran, moći će da izađe na državno prvenstvo ukoliko odigra minimum 1 turnir, domaći ili u inostranstvu. Ovo se odnosi samo na plesni par kod koga je jedan od takmičara aktuelan državni prvak.“

Dopuna od 09.03.2010. godine:

Takmičenja IDSF International Subotica Open i IDSF International Beodance Open uzimaće se u obzir pri sabiranju odigranih turnira za uslov za učešće na Državnim prvenstvima.
Na primer, ukoliko je uslov za državno prvenstvo 4 odigrana turnira, a plesni par je odigrao 2 ili 3 kvalifikaciona turnira i IDSF International Subotica Open i IDSF International Beodance Open omogućiće mu se učešće na Državnom prvenstvu.
Ukoliko je par učestvovao na 2 ili 3 međunarodna turnira i IDSF International Subotica Open i IDSF International Beodance Open omogućiće mu se učešće na Državnom prvenstvu.

Kalendar takmičenja PSS-a možete videti na sajtu Saveza klikom na baner TAKMIČENJA.
Napomena: Sve eventualne molbe, Klub za koji je registovan takmičar, je dužan da podnese Savezu u roku o kome ga Savez unapred obavesti. Lekarska opravdanja Savezu dostavlja takođe Klub za koji je registrovan takmičar u naznačenom roku.

» » » Prvenstvo Srbije u standardnim plesovima
2. mart 2010.
PRVACI SRBIJE U STANDARDNIM PLESOVIMA ZA 2010. GODINU
PIONIRI
1
Vuk Stevanović - Anastazija Trivić
AURORA - Beograd
2
Matija Janković - Ivana Veličković
AURORA - Beograd
3
Teodor Bradajić - Sara Idvorac
AURORA - Beograd
MLAĐI OMLADINCI
1
Vesko Vujošević - Marija Došenović
NATALIJA I IVICA - Vršac
2
Daniel Balint - Henrieta Bačo
FIESTA PLUS - Subotica
3
Stefan Mitić - Mia Đorđević
BEODANCE - Beograd
OMLADINCI
1
Marko Mićić - Marija Martinović
RMP KOLUBARA - Lazarevac
2
Lav Crnčevi ć -. Irena Maksimović
BEODANCE - Beograd
3
Norbert Drobina - Suzana Vojnić Purčar
FIESTA PLUS - Subotica
STARIJI OMLADINCI
1
Vukašin Prvulović - Vanja Vasiljević
AURORA - Beograd
2
Jovan Ratković - Nevena Ivanov
LORD - Beograd
3
Miroslav Ranđelović - Sonja Ilić
BEODANCE - Beograd
SENIORI
1
Ivan Knežević - Milena Zogović
BEODANCE - Beograd
2
Boris Mladenović - Sonja Mladenović
AURORA - Beograd
3
Bojan Kušar - Marina Rakitovan
AURORA - Beograd

još slika

» » » Rezultati Državnog prvenstva u standardnim plesovima 2010
1.mart 2010.
Rezultati
» » »Početak DP u standardnim plesovima i KV turnira pomeren na 12:00
24. februar 2010.
Početak KV turnira je u 12:00 a Državnog prvenstva u 17:00 !!!
» » » Subotica Open 2010 - raspis
19. februar 2010.
Subotica Open 2010
» » » Rezultati
15. februar 2010.
KV turnir 14.02.2010.
Tim meč 14.02.2010.
U nedelju 14. februara 2010. godine u Centru za kulturu i sport "Šumice" u Beogradu održan je prvi KV turnir u sezoni 2010. Bilo je lepo videti preko 120 plesnih parova u različitiim kategorijama koji su se tokom dana takmičili u latino američkim i standardnim plesovima.
Nakon KV turnira održan je i revijalni TIM MEČ i tom prilikom su uručena priznanja i zahvalnice državnim institucijama, pojedicima i parovima koji su svojim radom i rezultatima obeležili 2009. godinu i doprineli razvoju sportskog plesa u Srbiji. U sjajnoj atmosferi, TIM MEČ je svakako bio najinteresantniji deo programa brojnim gledaocima koji su u nedelju uvece imali slobodan ulaz u SC SUMICE.
Potpuno ne opterećeni rezultatom, 28 plesnih parova je nastupilo u 7 timova i bilo je pravo zadovoljstvo gledati ih kako sa velikim žarom igraju ne obraćajući pažnju na klubsku pripadnost.
Pored državnih prvaka u 2009. godini, zahvalnice su dobili i državni prvaci koji su svoje takmičarske karijere nastavili kao treneri i sudije u okviru PSS-a.

Zahvalnice za pomoć u razvoju sportskog plesa uručene su
-  Ministarstvu omladine i sporta Republike Srbije
-  Sportskom savezu Srbije
-  G-dinu Vojislavu Tabačkom
-  Republičkom zavodu za sport
-  Antidoping agenciji Republike Srbije
-  Visokoj sportskoj i zdravstvenoj školi u Beogradu
-  Centaru za kulturu i sport "Šumice"


Dodeljene su zahvalnice klubovima članovima Saveza.
Dodeljena je zahvalnica Dragani Lukic, Generalnom sekretaru Saveza, najuspešnijem sportskom radniku.

Plaketa za Najuspešniji plesni par dodeljena je sledećim plesnim parovima:
- u kategoriji pionira: Nemanja Mašanović-Anđela Lukić. Oni su u 2009. godine osvojili dve titule državnog prvaka, u latino američkim i kombinaciji svih 10 plesova.
- u kategoriji mlađih omladinaca: Crnčević Lav-Maksimović Irena. Oni su u 2009. godini osvojili sve tri titule državnih prvaka, u latino američkim, standardnim i kombinaciji svih 10 plesova.
- u kategoriji omladinaca: Marko Mićić-Marija Martinović. Pored titule Državnih prvaka u kombinaciji 10 plesova za 2009. godinu, zauzeli su drugo mesto u standardnim i treće mesto u latino američkim plesovima.
- u kategoriji starijih omladinaca: Bojan Lazareski-Sonja Ilić. Oni su osvojili sve tri titule državnih prvaka, u latino američkim, standardnim i kombinaciji svih 10 plesova
- u kategoriji seniora: Ivan Knežević-Milena Zogović. Oni su u 2009. godini osvojili dve titule državnog prvaka, u kombinaciji 10 plesova i standardnim plesovima, kao i drugo mesto u latino američkim plesovima.

U kategoriji klubova plakete su uručene:

PK "Vračar" Beograd, za najmasovnije učešće na takmičenjima u 2009. godini
PK "Beodance" Beograd, najuspešnijem plesnom klubu u 2009. godini
 
još slika...
» » » PLESNI SPEKTAKL u SC ŠUMICE u Beogradu 14.02.2010. godine
10. februar 2010.

Na svečanoj dodeli godišnjih priznanja koje će se održati u nedelju 14.02.2010. godine, revijalno će nastupiti i mlađi omladinci u sastavu:
Vujošević Vesko - Došenović Marija
Mašanović Nemanja - Lukić Anđela
Mitić Stefan - Đorđević Mia
Radojević Matija - Bujošević Tamara
Balint Danijel - Bačo Henrieta

Revijalni nastup imaće i LA formacijski timovi + tačke iznenađenja.
Usled otkazivanja pojedinih parova došlo je do izmene u sastavu nekih timova.
Konačan sastav timova za TIM MEČ je sledeci:

TIMLATINOSTANDARD
1 Stefan Zrnović - Milica Škrbić
Norbert Drobina - Suzana Vojnić Purčar
Nemanja Pražić - Aleka Sarikas
Filip Jovanović - Ana Milašinović
2 Boško Graovac - Zorana Ivanović 
Uroš Marković - Jovana Janićijević
Boris Mladenović - Sonja Mladenović 
Marko Mićić - Marija Martinović
3 Holo Nađ Zoltan - Erika Dević
Ignjat Filipović - Mina Antonijević
Ivan Knežević - Milena Zogović
Eduard Žilik - Zofia Juhas
4 Vukašin Prvulović - Vanja Vasiljević
Vuk Stefanović - Gordana Gordić
Simić Milan - Marina Čolović
Lav Crnčević - Irena Maksimović
5 Patrik Kamenj - Agneš Karačonji
Daniel Romanović - Tanja Lukić
Milan Tepić - Dragana Bajić
Bojan Kušar - Marina Rakitovan
6 Marko Paunović - Ana Mijailović
Petar Milojković - Violeta Jovanović
David Palkovič - Jovana Joka
Jovan Ratković - Nevena Ivanov
7 Luka Bugarin - Tamara Pavlović
Miroslav Ranđelović - Sonja Ilić
Janko Petrićević - Tijana Ilić
Nebojša Urošević - Šćepanović Jelena

Početak manifestacije je od 20h, ulaz je slobodan.
» » » PLESNI SPEKTAKL u SC ŠUMICE u Beogradu 14.02.2010. godine
6. februar 2010.
U nedelju 14.02.2010. godine u SC Šumice u Beogradu održaće se Kvalifikaciono takmičenja Plesnog saveza Srbije u latino američkim i standardnim plesovima.
Na takmičenju će nastupiti sve starosne kategorije svih kvalitativnih razreda ( E, D, C, B, A i I )
Nakon završetka Kvalifikacionog turnira ( oko 19h ) Plesni savez Srbije će organizovati
SVEČANU DODELU GODIŠNJIH PRIZNANJA I ZAHVALNICA
Tim povodom odrzaće se VELIKA PLESNA REVIJA na kojoj će pored revijalnih tačaka nastupiti i 7 timova od po 4 plesna para ( 2 latin i 2 standard ) koji će se takmičiti u atraktivnom TIM MEČU.
Početak ove plesne manifestacije je od 20h.
Izvlačenju timova, koje je održano u kancelariji Saveza 06.02.2010. godine prisustovali su: Generalni sekretar Dragana Lukić, g-din Zlatko Graovac, g-din Slobodan Nešović, Ivan Knežević, Miroslav Ranđelović, Mladenović Sonja, Mladenović Boris, Kušar Bojan, Vukašin Prvulović, Vanja Vasiljević, Milan Tepić i Dragana Bajić.
Izvučeni su sledeći sastavi timova:
TIMLATINOSTANDARD
1 Lacković Strahinja - Đorđević Katarina
Norbert Drobina - Suzana Vojnić Purčar
Nemanja Pražić - Aleka Sarikas
Filip Jovanović - Ana Milašinović
2 Boško Graovac - Zorana Ivanović 
Uroš Marković - Jovana Janićijević
Boris Mladenović - Sonja Mladenović 
Marko Mićić - Marija Martinović
3 Holo Nađ Zoltan - Erika Dević
Ignjat Filipović - Mina Antonijević
Ivan Knežević - Milena Zogović
Eduard Žilik - Zofia Juhas
4 Vukašin Prvulović - Vanja Vasiljević
Vuk Stefanović - Gordana Gordić
Simić Milan - Marina Čolović
Lav Crnčević - Irena Maksimović
5 Patrik Kamenj - Agneš Karačonji
Daniel Romanović - Tanja Lukić
Milan Tepić - Dragana Bajić
Bojan Kušar - Marina Rakitovan
6 Marko Paunović - Ana Mijailović
Petar Milojković - Violeta Jovanović
David Palkovič - Jovana Joka
Jovan Ratković - Nevena Ivanov
7 Luka Bugarin - Tamara Pavlović
Miroslav Ranđelović - Sonja Ilić
Janko Petrićević - Tijana Ilić
-
» » » Raspis KV turnira i DP u standardnim plesovima, Novi Sad 28.02.2010.
1. februar 2010.
Raspis KV turnira
Raspis DP u standardnim plesovima
» » » STRUČNO OSPOSOBLJAVANJE
22. januar 2010.

Plesni savez Srbije obaveštava članstvo i javnost da će u saradnji sa Visokom školom strukovnih studija za sport u Beogradu, a na osnovu člana 61 i 62 Zakona o sportu i podzakonskih akata, organizovati stručno osposobljavanje u okviru zvanja sportski trener i sportski instruktor.
Zvanja u okviru zanimanja sportski trener a za koja se organizuje stručno osposobljavanje su:
1.. Trener pripravnik za sportski ples ( fond časova 155 )
2.. Operativni trener za sportski ples ( fond časova 240 )
Pravo da se prijave imaju lica koja ispunjavaju sledeće uslove:
- Završena srednja škola
- Potvrda Plesnog saveza Srbije o stečenom B razredu u obe discipline sportskog plesa ( latino američki i standardni plesovi )
Zvanja u okviru zanimanja sportski instruktor a za koja se organizuje stručno osposobljavanje su:
1.. Instruktor pripravnik za sportsko rekreativni ples ( fond časova 155 )
2.. Instruktor pripravnik za show dance ( fond časova 155 )
3.. Instruktor za sportsko rekreativni ples ( fond časova 240 )
4.. Instruktor za show dance ( fond časova 240 )
Pravo da se prijave imaju lica koja ispunjavaju sledeće uslove:
- Završena srednja škola
- Položen prijemni ispit

Rok za prijavu kandidata je 31.01.2010. godine. Prijave slati putem e-mail, yudsf001@eunet.rs ili poštom na adresu:
PLESNI SAVEZ SRBIJE
Ustanička 125/1, SC ŠSumice
11000 Beograd

Više informacija možete dobiti putem telefona 011 / 38 37 568 radnim danom od 12h do 16h i putem e-mail adrese: yudsf001@eunet.rs

» » » Raspis KV turnira u LA i ST plesovima, Beograd 14.02.2010.
15. januar 2010.
Raspis
» » » Kalendar takmičenja, IDSF Evropska i Svetska prvenstva u 2010. godini
15. januar 2010.

22.01.2010. Svetski kup latin, Vankuver, Kanada
20.03.2010. Evropsko prvenstvo u LA za starije omladince, Moskva, Rusija
27.03.2010. Svetsko prvenstvo u ST za omladince, Moskva, Rusija
03.04.2010. Evropsko prvenstvo u ST za seniore, Moskva, Rusija
10.04.2010. Evropsko prvenstvo u ST za starije omladince, Mikolajki, Poljska
10.04.2010. Evropski kup standard, Megave, Francuska
16.04.2010. Svetsko prvenstvo u kombinaciji 10 plesova za starije omladince, Toronto, Kanada
24.04.2010. Svetsko prvenstvo u LA za starije omladince, Linz, Austrija
24.04.2010. Evropsko prvenstvo u kombinaciji 10 plesova za seniore, Kishinev, Moldavija
01.05.2010. Svetsko prvenstvo u ST za starije omladince, Seul, Korea
08.05.2010. Evropsko prvenstvo u latino formacijama, Bremen, Nemacka
12.06.2010. Evropski kup latin, Szombathely, Madarska
19.06.2010. Evropsko prvenstvo u LA za seniore, Ostrava, Ceska Republika
07.08.2010. Svetski kup standard, Chengdu, Kina
28.08.2010. Svetski kup u kombinaciji 10 plesova, Chun Cheon City, Korea
09.10.2010. Svetsko prvenstvo u kombinaciji 10 plesova za omladince, Kishinev, Moldavija
30.10.2010. Svetsko prvenstvo u latino formacijama, Moskva, Rusija
13.11.2010. Svetsko prvenstvo u LA za seniore, New York, SAD
13.11.2010. Evropski kup u kombinaciji 10 plesova, Minsk, Belorusija
20.11.2010. Svetsko prvenstvo u kombinaciji 10 plesova za seniore, Bec, Austrija
27.11.2010. Svetsko prvenstvo u ST za seniore, Wetzlar, Nemacka
04.12.2010. Evropsko prvenstvo u kombinaciji 10 plesova za starije omladince, Randres, Danska
18.12.2010. Svetsko prvenstvo u LA za omladince, Riga, Latvija

» » » Takmicenja zabranjenja od strane IDSF-a
15. januar 2010.

Plesni savez Srbije obaveštava sve Klubove i takmičare da učešće na takmičenjima koja su zabranjena od strane IDSF-a nije dozvoljeno. Informacije o takvim takmičenjima tokom godine uvek možete naći na zvaničnom sajtu IDSF-a pod Notice Board.
http://www.idsf.net/
Trenutno na sajtu IDSF-a se nalaze sledeca obaveštenja:
Vietnam Open - *Saturday, March 13, 2010. Quynhon (Vietnam)
The 2010 Vietnam Open scheduled to be held in Quynhon (Vietnam) on March13, 2010, is not granted by IDSF and is not registered by the IDSFMember for Vietnam , Vietnam DanceSport Association. Accordingly theIDSF Presidium may take action against any athlete, adjudicator or otherofficial, person or body associated with IDSF or an IDSF Member, whoparticipates in this competition in any way, without any further noticeto any of them.
WDC Amateur League European Championship 2010 Ballroom & Latin
The 2010 WDC Amateur League European Championship Ballroom & Latin scheduled to be held in Zurich, Switzerland, on November 6 and 7, 2010, is not granted by IDSF and is not registered by the IDSF Member for Switzerland, Schweizer Tanzsport Verband, STSV. Accordingly the IDSF Presidium may take action against any athlete, adjudicator or other official, person or body associated with IDSF or an IDSF Member, who participates in this competition in any way, without any further notice to any of them.

Ples u SRBIJI © 2001-2010